Przejdź do treści

Niezbędnik Scrum Mastera
14 luty – 16 marca

II edycja

30-minutowa indywidualna rozmowa wstępna
dziesięć 2-godzinnych sesji szkoleniowych
1 godzina mentoringu sam na sam ze mną


To nie jest kurs z teorii Scruma! To przygotowanie do pracy oparte na dziesiątkach prawdziwych przypadków z życia wziętych. Nie usłyszysz tutaj jak jest w świecie idealnym, tylko jak jest naprawdę.

Kurs zawiera wszystko, co (moim zdaniem) powinna wiedzieć każda osoba chcąca zostać Scrum Masterem w branży IT!

01

Dlaczego mój kurs?

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy prowadziłem rekrutacje na stanowisko Scrum Mastera. W tym czasie miałem przyjemność zapoznać się z kilkoma setkami CV oraz porozmawiać z kilkudziesięcioma kandydatami, którzy szukali swojej pierwszej (lub rzadziej drugiej) pracy jako Scrum Master. To doświadczenie daje mi pewność, że wiem czego potrzebuje większość aspirujących Scrum Masterów.

Wszystko co ode mnie usłyszycie będzie pochodziło z mojego ponad 15-letniego doświadczenia w sektorze IT, gdzie pracowałem w wielu rolach. Moim celem jest przygotowanie was do prawdziwych wyzwań, opowiedzenie o realnych problemach i o tym jak naprawdę wygląda wykorzystywanie Scruma w polskich firmach.

Jest to już druga edycja tego kursu, więc wszystkie materiały zostały już sprawdzone i udoskonalone.
02

Z czego składa się kurs?

Kurs przewidziany jest dla bardzo małej, maksymalnie 8-osobowej grupy. Taki rozmiar pozwala na prawdziwie indywidualne podejście do uczestników. Jakość jest dla mnie najważniejsza.

Pierwszym krokiem dla każdego uczestnika jest 30-minutowa indywidualna rozmowa zapoznawcza ze mną. Zależy mi na tym, aby poznać potrzeby każdego z Was oraz oczekiwania wobec kursu. Pozwoli mi to dopasować treść kursu do danej grupy uczestników, aby każdy mógł wynieść dla siebie jak najwięcej.

Kurs przeprowadzony będzie w formie dziesięciu 2-godzinnych spotkań online. Spotkania będą się odbywać w każdy wtorek i czwartek w godzinach 18-20 pomiędzy 14 lutego, a 16 marca. Każde spotkanie będzie połączeniem wykładu, warsztatu oraz quizów dla uczestników.

Treść kursu zawiera wszystko co moim zdaniem powinna wiedzieć każda osoba chcąca zostać Scrum Masterem w branży IT. Nauczycie się jak dokładnie wygląda praca zespołu developerskiego, o podstawach IT, jakich pułapek spodziewać się na eventach Scrumowych w rzeczywistości, o komunikacji i motywacji oraz o tym jak rozpocząć nową pracę na najwyższych obrotach. Bardziej szczegółowy plan kursu znajdziecie na samym dolej tej strony.

Na koniec, każdemu z Was przysługiwać będzie jeszcze 1 godzina na indywidualne spotkanie mentoringowe ze mną. To od Was będzie zależało o czym będziecie chcieli dowiedzieć się więcej, lub jakie tematy przedyskutujemy.

Satysfakcja lub zwrot pieniędzy

Możesz zrezygnować w dowolnym momencie kursu bez podawania przyczyny i otrzymać zwrot pieniędzy proporcjonalnie do pozostałej części kursu.
03

Kto powinien wziąć udział?

Aspiring Scrum Master

Jesteś osobą, która chce pełnić rolę Scrum Mastera? Znasz Scrum teoretycznie, ale czujesz, że brakuje Ci głębi, zrozumienia idei i chcesz w końcu dokładnie wiedzieć o co w tym chodzi?

Ten kurs został stworzony dla Ciebie!

Junior Scrum Master

Zacząłeś pracę i wiele rzeczy okazuje się być wyzwaniem? Potrzebujesz powiększyć swój warsztat Scrum Mastera?

Ten kurs da Ci wszystko czego potrzebuje skuteczny Scrum Master

Pasjonat zwinności

Rozpoczynasz pierwszą pracę w IT w roli innej niż Scrum Master?
W każdej ofercie wymagają znajomości metodyk zwinnych? To szkolenie jest również dla Ciebie, ponieważ zawiera ono multum informacji o tematach niezbędnych w każdej roli w tej branży.

04

Cena kursu

Wybierz pakiet dostosowany do Twoich potrzeb! Tylko 8 miejsc w grupie!
Wystawiam fakturę VAT. Istnieje możliwość płatności w ratach.

05

Opinie uczestników

Zobacz co o moim kursie powiedzieli jego uczestnicy (pisownia oryginalna)
Łukasz

“Kurs prowadzony przez Piotra był jednym z najlepszych kursów w jakich brałem udział. Piotr treściwie, cierpliwie i zrozumiale odpowiadał na zadawane przeze mnie pytania. Jedną z najważniejszych rzeczy jaką mi uświadomił, jest to że trzeba być zwinnym, a nie robić zwinnie.

W ramach kursu przeszedłem z Piotrem symulację rozmowy kwalifikacyjnej i uzyskałem niezliczoną ilości pomocnych wskazówek. Po około 2 miesiącach szukania, znalazłem pracę jako Scrum Master. Teraz czas na praktykę.”

Łukasz, świeżo upieczony Scrum Master
Anna

“Świetny kurs, wszystkie informacje wartościowe i interesująco podane. Nie nudziłam sie ani chwili i nie miałam wrażenia, że tracę czas albo pieniądze. Wszystko podane z rozmysłem i pomysłem – merytorycznie i technicznie, dużo życiowych przykładów i fajnie dobrani uczestnicy – ciekawa praca również w grupie. Dzięki Piotrek!”

Anna, Scrum Master / Tester, uczestniczka kursu
Wiktor

“Przede wszystkim bardzo dziękuję za mega kurs, przygotowanie i rzeczowe podejście do sprawy oraz dzielenie się swoimi doświadczeniami. Czapki z głów!”

Wiktor, uczestnik kursu
Anonimowy

“Profesjonalne podejście, szeroka wiedza, super atmosfera! Piotr w przystępny sposób przekazuje wiedzę, jaką każdy wchodzący w rolę Scrum Mastera powinien posiadać, aby faktycznie być zwinnym. Mnóstwo praktycznych przykładów, dobre praktyki, odpowiedzi na każde zadane pytanie. Polecam każdemu, kto myśli o swoim rozwoju w tej roli!”

Uczestnik kursu, opinia przesłana w ankiecie anonimowo

06

Dlaczego powstał ten kurs?

Jakiś czas temu wrzuciłem post na LinkedIna, który spotkał się z niesamowitym odzewem. Uważam, że mam do zaoferowania pakiet wiedzy, która naprawdę jest ludziom potrzebna. Następstwem wpisu był Webinar, który możecie obejrzeć po prawej stronie i w którym dowiecie się czego spodziewać się po kursie.


07

Zapisz się!

Masz pytania? Napisz do mnie
pelcerpg@gmail.com

Satysfakcja lub zwrot pieniędzy

Możesz zrezygnować w dowolnym momencie kursu bez podawania przyczyny i otrzymać zwrot pieniędzy proporcjonalnie do pozostałej części kursu.

08

Szczegółowy plan kursu

Oto plan dziesięciu 2-godzinnych spotkań w trakcie kursu:


1. Software development lifecycle w praktyce. Nauczysz się o SIT, UAT, “waterscrumfall”, cynefin model oraz jak bardzo różni się wytwarzanie oprogramowania w różnych sektorach rynku IT.

2. Role w zespole i role w organizacji. Jak skutecznie zestawić zespół? Scrum Master powinien umieć sprawnie poruszać się i współpracować z całą organizacją. Nauczysz się kto jest za co odpowiedzialny oraz o różnych modelach budowania zespołów (component team vs feature team).

3. Dział techniczny, czyli podstawy IT. Nauczysz się czym jest CI/CD, GIT, SQL, chmura, dług techniczny oraz jak wygląda codzienna praca zespołu developerskiego.

4. Co robi Scrum Master przez cały dzień? Czy poza ceremoniami Scrumowymi pozostaje tylko patrzeć w sufit? Nauczysz się o ośmiu postawach Scrum Mastera, antypostawach, pracy z Produkt Ownerem oraz o tym jak radykalnie ta rola różni się w rzeczywistości od książkowego opisu.

5. Eventy Scrumowe w rzeczywistości. Jakich wyzwań należy oczekiwać na każdym evencie, o których na pewno nikt wam nigdy nie powiedział, a będą decydować o Waszym sukcesie lub porażce w roli Scrum Mastera. W tej sesji przedstawię też moją autorską skalę, która pozwala ocenić na jakim etapie dojrzałości znajduje się zespół i jaki powinien być kolejny cel.

6. Eventy Scrumowe w rzeczywistości – ciąg dalszy. Realne przykłady retrospekcji oraz narzędzia do retro. Jak robić dobry refinement, czyli temat bardzo newralgiczny, o którym nie ma wiele informacji w Scrum Guide.

7. Scrum Master w pracy zdalnej / hybrydowej. Jakie są utrudnienia dla Scrum Mastera (a jest ich multum), po co iść do biura? Dodatkowo podczas tej sesji dowiecie się o estymacjach i o tym jak pokonać (duży!) opór zespołu przed wycenami w Story Pointach.

8. Komunikacja i motywacja – dlaczego Scrum Master musi być w tym mistrzem? Nauczycie się o zasadach komunikacji, dlaczego różni ludzi słyszą ten sam komunikat inaczej (i jak usłyszeć go uchem kogoś innego) oraz o różnych rodzajach osobowości. Niezbędna wiedza do efektywnego porozumienia się z każdym członkiem zespołu.

9. Patologie w “Scrumie” – jak je wyciąć? Bardzo wiele firm, które szukają Scrum Mastera, ze Scrumem nie ma zbyt wiele wspólnego. Jak z tym walczyć lub jak z tym żyć? Czego oczekiwać w miejscach gdzie kontrola jest podstawą zaufania.

10. Nowa praca – jak zacząć swoją przygodę jako Scrum Master z wysokiego C? Podczas tej sesji opowiem o moim doświadczeniu, moich błędach oraz błędach innych, abyście wiedzieli jakich grzechów należy unikać.