Rozmowa wstępna

30-minutowa indywidualna rozmowa wstępna

Sesje szkoleniowe

dziesięć 2-godzinnych sesji szkoleniowych

Mentoring

1 godzina mentoringu sam na sam ze mną.

To nie jest kurs z teorii Scruma!

To przygotowanie do pracy oparte na dziesiątkach prawdziwych przypadków z życia wziętych. Nie usłyszysz tutaj jak jest w świecie idealnym, tylko jak jest naprawdę.

Kurs zawiera wszystko, co (moim zdaniem) powinna wiedzieć każda osoba chcąca zostać Scrum Masterem w branży IT!

Dlaczego mój kurs?

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy prowadziłem rekrutacje na stanowisko Scrum Mastera. W tym czasie miałem przyjemność zapoznać się z grubo ponad setką CV oraz porozmawiać z kilkudziesięcioma kandydatami, którzy szukali swojej pierwszej (lub rzadziej drugiej) pracy jako Scrum Master. To doświadczenie daje mi pewność, że wiem czego potrzebuje większość aspirujących Scrum Masterów.

Wszystko co ode mnie usłyszycie będzie pochodziło z mojego ponad 15-letniego doświadczenia w sektorze IT, gdzie pracowałem w wielu rolach. Moim celem jest przygotowanie was do prawdziwych wyzwań, opowiedzenie o realnych problemach i o tym jak naprawdę wygląda wykorzystywanie Scruma w polskich firmach.

Z czego składa się kurs?

Kurs przewidziany jest dla bardzo małej, maksymalnie 10-osobowej grupy. Taki rozmiar pozwala na prawdziwie indywidualne podejście do uczestników. Jakość jest dla mnie najważniejsza.

Indywidualna rozmowa

Pierwszym krokiem dla każdego uczestnika jest 30-minutowa indywidualna rozmowa zapoznawcza ze mną. Zależy mi na tym, aby poznać potrzeby każdego z Was oraz oczekiwania wobec kursu. Pozwoli mi to dopasować treść kursu do danej grupy uczestników, aby każdy mógł wynieść dla siebie jak najwięcej.

Spotkania online

Kurs przeprowadzony będzie w formie dziesięciu 2-godzinnych spotkań online. Spotkania będą się odbywać w każdy wtorek i czwartek w godzinach 18-20 pomiędzy 12. września, a 12. października. Każde spotkanie będzie połączeniem wykładu, warsztatu oraz quizów dla uczestników.

Praca zespołu developerskiego

Treść kursu zawiera wszystko co moim zdaniem powinna wiedzieć każda osoba chcąca zostać Scrum Masterem w branży IT. Nauczycie się jak dokładnie wygląda praca zespołu developerskiego, o podstawach IT, jakich pułapek spodziewać się na eventach Scrumowych w rzeczywistości, o komunikacji i motywacji oraz o tym jak rozpocząć nową pracę na najwyższych obrotach. Bardziej szczegółowy plan kursu znajdziecie na samym dolej tej strony.

Mentoring

Na koniec, każdemu z Was przysługiwać będzie jeszcze 1 godzina na indywidualne spotkanie mentoringowe ze mną. To od Was będzie zależało o czym będziecie chcieli dowiedzieć się więcej, lub jakie tematy przedyskutujemy.

Satysfakcja lub zwrot pieniędzy

Możesz zrezygnować w dowolnym momencie kursu bez podawania przyczyny i otrzymać zwrot pieniędzy proporcjonalnie do pozostałej części kursu.

Kto powinien wziąć udział?

Aspiring Scrum Master

Jesteś osobą, która chce pełnić rolę Scrum Mastera?

Znasz Scrum teoretycznie, ale czujesz, że brakuje Ci głębi, zrozumienia idei i chcesz w końcu dokładnie wiedzieć o co w tym chodzi?

Ten kurs został stworzony dla Ciebie!

Junior Scrum Master

Zacząłeś pracę i wiele rzeczy okazuje się być wyzwaniem?

Potrzebujesz powiększyć swój warsztat Scrum Mastera?

Ten kurs da Ci wszystko czego potrzebuje skuteczny Scrum Master

Pasjonat zwinności

Rozpoczynasz pierwszą pracę w IT w roli innej niż Scrum Master?

W każdej ofercie wymagają znajomości metodyk zwinnych? To szkolenie jest również dla Ciebie, ponieważ zawiera ono multum informacji o tematach niezbędnych w każdej roli w tej branży.

Cena kursu

Wybierz pakiet dostosowany do Twoich potrzeb! Tylko 10 miejsc w grupie!
Wystawiam fakturę VAT.

Istnieje możliwość płatności w ratach!

Kto pierwszy ten lepszy

Cena dla piewrszych 4 osób

 • 30 minutowa rozmowa wstępna
 • 20 godzin szkolenia
 • godzina mentoringu sam na sam ze mną
 • multum realnych scenariuszy, na które Scrum Master musi być gotowy
 • możliwość rezygnacji ze zwrotem pieniędzy w dowolnym momencie
 • certyfikat Agile Masters

Cena podstawowa

Cena dla kolejnych osób

 • 30 minutowa rozmowa wstępna
 • 20 godzin szkolenia
 • godzina mentoringu sam na sam ze mną
 • multum realnych scenariuszy, na które Scrum Master musi być gotowy
 • możliwość rezygnacji ze zwrotem pieniędzy w dowolnym momencie
 • certyfikat Agile Master

Pakiet VIP

Przenieś wsparcie na wyższy poziom.

 • 30 minutowa rozmowa wstępna
 • 20 godzin szkolenia
 • godzina mentoringu sam na sam ze mną
 • multum realnych scenariuszy, na które Scrum Master musi być gotowy
 • możliwość rezygnacji ze zwrotem pieniędzy w dowolnym momencie
 • certyfikat Agile Masters
 • EXTRA: recenzja oraz rekomendacje do CV
 • EXTRA: próbna rozmowa rekrutacyjna ze mną
 • EXTRA: 2 dodatkowe godziny mentoringu

Opinie uczestników

Oto opinie uczestników poprzednich edycji kursu (pisownia oryginalna).

(przeciągaj na boki, aby przewijać)

Dlaczego powstał ten kurs

Jakiś czas temu wrzuciłem post na LinkedIna, który spotkał się z niesamowitym odzewem. Uważam, że mam do zaoferowania pakiet wiedzy, która naprawdę jest ludziom potrzebna. Następstwem wpisu był Webinar, który możecie obejrzeć po prawej stronie i w którym dowiecie się czego spodziewać się po kursie.

Zapisz się!

Masz pytania? Napisz do mnie pelcerpg@gmail.com

  Szczegółowy plan kursu

  Oto plan dziesięciu 2-godzinnych spotkań w trakcie kursu.

  01

  Software development lifecycle w praktyce.

  Nauczysz się o SIT, UAT, “waterscrumfall”, cynefin model oraz jak bardzo różni się wytwarzanie oprogramowania w różnych sektorach rynku IT.

  02

  Role w zespole i role w organizacji.

  Jak skutecznie zestawić zespół? Scrum Master powinien umieć sprawnie poruszać się i współpracować z całą organizacją. Nauczysz się kto jest za co odpowiedzialny oraz o różnych modelach budowania zespołów (component team vs feature team).

  03

  Dział techniczny, czyli podstawy IT.

  Nauczysz się czym jest CI/CD, GIT, SQL, chmura, dług techniczny oraz jak wygląda codzienna praca zespołu developerskiego.

  04

  Co robi Scrum Master przez cały dzień?.

  Czy poza ceremoniami Scrumowymi pozostaje tylko patrzeć w sufit? Nauczysz się o ośmiu postawach Scrum Mastera, antypostawach, pracy z Produkt Ownerem oraz o tym jak radykalnie ta rola różni się w rzeczywistości od książkowego opisu.

  05

  Eventy Scrumowe w rzeczywistości..

  Jakich wyzwań należy oczekiwać na każdym evencie, o których na pewno nikt wam nigdy nie powiedział, a będą decydować o Waszym sukcesie lub porażce w roli Scrum Mastera. W tej sesji przedstawię też moją autorską skalę, która pozwala ocenić na jakim etapie dojrzałości znajduje się zespół i jaki powinien być kolejny cel.

  06

  Eventy Scrumowe w rzeczywistości – ciąg dalszy.

  Realne przykłady retrospekcji oraz narzędzia do retro. Jak robić dobry refinement, czyli temat bardzo newralgiczny, o którym nie ma wiele informacji w Scrum Guide.

  07

  Scrum Master w pracy zdalnej / hybrydowej.

  Jakie są utrudnienia dla Scrum Mastera (a jest ich multum), po co iść do biura? Dodatkowo podczas tej sesji dowiecie się o estymacjach i o tym jak pokonać (duży!) opór zespołu przed wycenami w Story Pointach.

  08

  Komunikacja i motywacja.

  Dlaczego Scrum Master musi być w tym mistrzem? Nauczycie się o zasadach komunikacji, dlaczego różni ludzi słyszą ten sam komunikat inaczej (i jak usłyszeć go uchem kogoś innego) oraz o różnych rodzajach osobowości. Niezbędna wiedza do efektywnego porozumienia się z każdym członkiem zespołu.

  09

  Patologie w “Scrumie”

  Jak je wyciąć? Bardzo wiele firm, które szukają Scrum Mastera, ze Scrumem nie ma zbyt wiele wspólnego. Jak z tym walczyć lub jak z tym żyć? Czego oczekiwać w miejscach gdzie kontrola jest podstawą zaufania.

  10

  Nowa praca

  Jak zacząć swoją przygodę jako Scrum Master z wysokiego C? Podczas tej sesji opowiem o moim doświadczeniu, moich błędach oraz błędach innych, abyście wiedzieli jakich grzechów należy unikać.